Mít dobrý eshop je pro antikvariát nebo bazar v dnešní době nutnost. Většina antikvariátu mají platformy, které jsou dobré, ale průměrné a zastaralé. Zůstávají u těchto platforem díky zvyku a neochotě učit se novým věcem.

Máme veliké štěstí, že nemáme dobrý, průměrný e-shop, ale ten nejlepší.

Proč je tato platforma nejlepší?

Funkce, rychlost a napojení na interní systém od Contosu který používáme zároveň s eshopem. Eshop má spoustu funkcí které najdete i jinde, ale nikde jinde je nenajdete takto vyladěné.

Neúnavně ho vylepšují

V Contosu neustále pracují na vylepšování svých produktů a proto budu tento post pravděpodobně neustále aktualizovat, abyste viděli co nového je k dispozici. Největší radost mi asi udělalo přidávání jedné věci do více kategorií. Také hyperlinky a možnost přidávaní slev. Každá novinka od Contosu je malý velký zázrak.

💡
Nyní můžete používat 

Filtry + Fultext

Možná si myslíte, že mít filtr na stránkách antikvariátu je běžná věc. Kromě kategorií si můžete vyfiltrovat u většiny antikvariátů leda tak prd.

Což je škoda i pro mě osobně jako zákazníka, protože často se potřebuji dostat ke skupině nějakých knih, nebo věcí a prostě to nejde.

My to máme díky Contosu jinak. Potřebujete dohledat konkrétní edici? Není problém. Potřebujete dohledat ilustrátora? Není problém. Potřebujete dohledat konkrétní vazbu? Není problém. Potřebujete tyto věci kombinovat? Také není problém. Contos tyto věci zvládne levou zadní.

Tagy

Mnoho antikvariátů má na svém eshopu neuvěřitelně velké množství kategorií do kterých rozděluje své knihy. Já jsem rád za možnost přidávání tagů. Zjednodušuje to základní strom kategorií a zbytek je možné dohledat právě skrze tagy, které se mohou přidávat napříč kategoriemi.

Hyperlinky

Klikat na hodnoty vlastností u věcí, které vás odkážou na další stejné hodnoty, byl pro mě velký milník ve vývoji našeho e-shopu. Tuto funkci už máme přes rok a nedokážu si bez ní e-shop představit.

Novinky na e-shopu

Způsob, jakým dokážete na našem e-shopu prozkoumat novinky, je podle mě jediný správný a možný. Vždy se mezi novinkami zobrazí pouze kategorie, tagy a vlastnosti, které byly přidané. Sami si můžeme nastavit počet dní, za které se budou přidané novinky zobrazovat, i jak dlouho.. E-shop od Contosu má toto jako jediný. Zkuste poté srovnat projíždění novinek i jinde, ať si můžete porovnat, jak zbytečně se dá komplikovat tak důležitá věc, jakou je vyhledávání mezi novinkami.

Slevy na eshopu

Slevy na jednom místě.  Způsob jak si můžete dohledat ve slevě (stejný jako u novinek) to co potřebujete mi přijde zcela logický a jasný, ale opět tuto věc najdete pouze na platformě u Contosu.

E-shop je takový jako jeho pán

Je to nadnesené, ale je to tak. Contos má neuvěřitelně velké množství možností jak s ním pracovat a jako celek je to nakonec velmi jednoduché a smysluplné. Ohledně vylepšování e-shopu je to nekončící proces. Nedávno si pořídil tuto platformu kolega z antikvariátu ve Frýdku (https://www.eantikvariat.cz), Způsob jak používá tuto platformu je opravdu inspirativní.

Závěrem

Určitě nemáme na našem eshopu nejzajímavější obsah. Jsme na trhu teprve krátce. Máme na něm stále relativně málo položek, ale víme že naše platforma je pro zákazníka perfektní. Když vyhledávám u ostatních antikvariátů věci o které bych měl zájem, tak dost často znechuceně odcházím, protože to hledání mě frustruje. My se budeme snažit, abyste si to naopak u nás co nejvíce užili.