Zmatek je žádoucí. Je potřeba. Stejně jako v mém obchodě kde stejnou knihu v různých vydáních člověk může najít na pěti různých místech. Tak i informace o Mercatinu mám na třech různých stránkách.

  1. mercatino.cz

Nejslabší článek mého internetového portfolia. Běží na wordpressu a používám šablonu DIVI. Přitom by to měl být ten nejdůležitější článek. K tvorbě tohoto webu jsem nechal přístup mnoha lidem, kteří nemají k Mercatinu vztah. Není sjednocený. Chybí tam zmatek (chybím tam já).

Některé části webu jsou dobré, ale potřebuje to duši, krev a život⚡. Landing page docela ujde, ale stránky výkup a komise mi pijou krev😖. Práce s DIVI mě baví, ale vypadá to jakoby na tom pracovali zombie. Nemusí tam být žádný zvláštní design, stačí jen podchytit skutečnou přidanou hodnotu Mercatina🙏.

Ale jedno plus jsem tam přidal✅. Vykuchal jsem styl korporátní patičky a nechal jsem tam to co je důležité. Vlastně patička odpovídá tomu jak chci tvořit i další věci na této platformě. Jde to udělat ještě jednodušeji a přitom tam zakomponovat i zmatečné prvky?

Těžko. A o to mi přesně jde 😎

  1. vecizdruheruky.cz

Eshop od contosu je geniální záležitost. Na tento e-shop se má člověk možnost dostat ze dvou domén. První je mercatino-olomouc.cz, další je vecizdruheruky.cz. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě?

Před pár dny jsem uvažoval, že zruším mercatino.cz a přehodím i tuto doménu na tento e-shop. Začalo mě to tam bavit. Po třech letech jsem upravil barvy v contosu🚀.

Jak se upravují barvy v tomto eshopu? Je to tak zábavné, že jsem se tomu tři roky vyhýbal. Nakonec jsem se rozhodl pro minimalistický bílý design, který mě docela nadchl a dokonce jsem zachoval v tomto nastavení i základní barvy merkatina.

Nyní mám pocit, že vecizdruheruky.cz fungují jako skutečné webové okno do našeho obchodu. K tomu přispívá i fakt, že jsem se konečně rozhodl přidávat i ostatní věci kromě knih, gramodesek a CD.

📷 Focení porcelánu, skla a ostatních věcí

Tyto věci jsem měl vždy dlouhodobý problém nějak obstojně nafotit😞. Měl jsem pocit, že k tomu potřebuji odpovídající pozadí, osvětlení, techniku atd. Nyní mě napadlo, že bych se mohl na to všechno jednoduše vykašlat a fotit to rovnou od stolu kde prodávám. Bomba 🎯 Nejenže můžu fotit, ale dokážu se tak věnovat i zákazníkům 😁 A mimo to je focení hodně v tomto stylu docela zábavné a přináší to i zajímavé fotky, kde v pozadí je možné objevit rozmazané siluety našich zákazníku 🔥

Problém těchto věcí na e-shopu je jejich objednání spolu s ostatními věcmi do jedné zásilky. Budeme muset zákazníky nějak doinformovat, že pokud si porcelánou sošku objednají spolu s deseti knihami, tak jim dopočítám dopravu zvlášť. Jak to udělat jednoduše mě zatím nenapadlo.

  1. blog.merkatino.cz

Další platforma, kterou používám je tento blog ze kterého jsem byl nadšený, když jsem ho objevil, ale dlouhou dobu jsem nevěděl jak jej vlastně používat.

Jak jsem psal v minulém příspěvku, tak poslední půlrok byl pro mě největší oříšek hledání identity. Nyní je toto vyřešeno a možnost tento blog používat pro sebe jako místo kde si mohu zcela nezávazně třídit myšlenky je úplně ideální.

Na tomto blogu jsem našel písmo, které jsem si oblíbil a v body používám Scope one a v nadpisech je to Mulish. Nemám žádné znalosti typografie, ale vnímám to velice pozitivně a k sobě ladící.

Vidím v tomto systému tří různých stránek mnoho nedostatku, ale jsem za ně rád, protože mi dávají možnost tvořit podle svého gusta. Ideální je tvořit vše v jednom ekosystému, ale někdy to prostě nejde a vůbec ničemu to nevadí. Ba naopak, zvyšuje to možnosti a svým způsobem i rozsah a dosah toho co děláme 🍀